تور کربلا
about

مکان های زیارتی کاظمین

یکی از دیگر شهرهای مقدس، عراق شهر کاظمین است که نام آن از حضرت کاظم (ع) گرفته شده است. کاظمین در شمال غربی بغداد و در سمت غرب رودخانه دجله قرار گرفته که تنها عرض رودخانه دجله آن را از بغداد جدا می کند.

بخاطر اینکه در این شهر حرم حضرت موسی بن جعفر علیه السلام ( کاظم) و نواده او حضرت محمد بن علی علیه السلام ( جواد) مدفون می باشند شهر به نام «کاظمین »شهرت دارد.

مکان های زیارتی کاظمین

مکان های زیارتی کاظمین

مراکز زیارتی کاظمین

 

حرم مطهر کاظمین

حرم کاظمین از ساخته های دوره صفویه است. در این حرم ها میتوانید معماری و هنر دوره صفویه را ببینید. ایوانهای زیبا و کاشی کاریهای معرق نفیس و آینه کاریهای بدیع در آن به وضوح قابل مشاهده است.حرم مطهر دارای دو گنبد طلایی است که هر یک بر روی بقعه یکی از دو امام علیهما السلام قرار گرفته است.

مسجد صفوی

مسجد صفوی دیگر ساخته دوران صفوی است که با اشغال عراق آن را به سبک ساختمانهای عراقی ساختند. این مسجد بسیار زیبا است که و دارای گنبد کاشی کاری بسیار کوتاهی است و در جنب محراب و منبر کهن مسجد،پنجره ای به درون رواق شمالی حرم مطهر باز شده است که از میان آن،ضریح مطهر قابل مشاهده است.

 

 

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور کربلا و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور کربلا و هتل کربلا از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش تور کربلا

021 43 67 44 64

×