تور کربلا
about

مکان های زیارتی کربلا

برای کسانی که تور کربلا را برای سفر انتخاب می کنند، شناخت مکان های زیارتی کربلا یکی از نکات ضروری سفر است. در این مطلب به امکان زیارتی کربلا اشاره شده است. که مسلما برای زائران کربلا و عتبات عالیات بسیار مفید خواهد بود.

 

مکان های زیارتی کربلا

مکان های زیارتی کربلا

لیست مکان های زیارتی کربلا

حرم حضرت امام حسین (ع)

مهمترین مکان زیارتی کربلا مرقد حضرت سیدالشهداء (ع) است. که یکی از مقدس ترین مکان های شیعیان است. و سالانه زائران زیادی برای زیارت این حرم به کربلا سفر می کنند.

حرم حضرت ابوالفضل (ع)

دومین مکان مقدس در کربلا حرم مطهر حضرت ابوالفضل (ع) است، این حرم در جوار حرم امام حسین (ع) ساخته شده است. فاصله بین این 2 حرم را بین الحرمین می گویند.

 

مرقد علی اکبر و علی اصغر (ع)

حضرت علی اکبر (ع) در کنار پدر بزرگوارشان در داخل ضریح حضرت سیدالشهداء و حضرت علی اصغر (ع) بر روی سینه امام حسین (ع) به خاک سپرده شده اند.

 

قتلگاه امام حسین (ع) و یارانش

محل شهادت امام حسین ع و تعدادی از شهدای کربلا در واقعه عاشورا که مشخص می باشد و به قتلگاه شناخته شده است.

 

تل زینبیه

تل زیبنبیه مکانی است که در عاشورا حضرت زینب (س) بالای آن تل خاک می ایستاده اند و صحنه های جنگ عاشورا را نظاره می کرده اند. در حاضر به صورت نمادین مسجدی در آن مکان ساخته شده است.

 

خیمه گاه کاروان امام حسین (ع)

خیمه گاه که در حال حاضر به صورت مکانی مسقف درآمده  است جایی است که خیمه های کاروان امام حسین (ع) و یارانش در واقعه کربلا در آن محدوده برپا بوده است.

 

مرقد حبیب ابن مظاهر

حبیب ابن مظاهر یکی از بزرگان قبیله بنی اسد است که در عاشورا به شهادت رسید و بصورت جداگانه با فاصله کمی در نزدیکی حرم امام حسین (ع) دفن شده است.

 

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور کربلا و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور کربلا و هتل کربلا از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش تور کربلا

021 43 67 44 64

×