تور کربلا
about

مکان های زیارتی کوفه

یکی دیگر از شهرهای زیارتی عراق، کوفه است. کوفه محل دفن یاران امامان است و زیارتگاه ها و مساجد معروفی در این شهر زیارتی قرار دارد. در زیر اینجا لیستی از مکان های زیارتی کوفه آورده شده است که امیدواریم برای زائران عتبات مفید باشد.

مکان های زیارتی کوفه

مکان های زیارتی کوفه

لیست مکان های زیارتی کوفه

مسجد جامع کوفه

مسجد جامع کوفه يکی از مهمترین مساجد شیعیان و جهان اسلام است. در واقع این مسجد نخستين ساختمان کوفه است. این مسجد دارای صحني وسيع و بدون سقف و ديواري عظيم و مرتفع است و در دوران عضدالدوله ديلمي ساخته شده است.

 

آرامگاه ميثم تَمّار

میثم تمار يکی از ياران با وفای اميرالمؤمنين علي(عليه السلام) بود که بر اثر پايداري در ايمان به آن حضرت به شهادت رسيد،  آرامگاه او در نزدیکی مسجد کوفه قرار دارد.

 

قصر دار الاماره يا مقر والی کوفه

یکی از قدیمی ترین ساختمان های جهان اسلام قصر دار الاماره است که توسط سعد ابن ابی وقاص ساخته شده است. و دومین بنایی است که در کوفه ساخته شده است. این روزها تنها پايه ها و برخی ديوارهای فروريخته آن باقی مانده است.

در والی کوفه، مسلم به شهادت رسيد و سر مبارک امام حسين(عليه السلام) و شهداي کربلا به نمايش گذاشته شد و سپس سرهای قاتلان آن بزرگواران از سوی انتقام گيرندگان به نمايش در آمد.

 

 

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور کربلا و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور کربلا و هتل کربلا از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش تور کربلا

021 43 67 44 64

×